Kancelaria GLASS-BRUDZIŃSKI Adwokaci i Radcy Prawni z Warszawy (Śródmieście) świadczy usługi w zakresie prawa wspólnotowego oraz krajowego dotyczącego rynku owoców i warzyw. Adwokaci i radcy prawni naszej Kancelarii świadczą dla Klientów usługi prawne dotyczące m.in.:
- pomocy w zakresie tworzenia grup producentów rolnych, w tym pomoc w drodze do uznania (m.in. przygotowanie planu biznesowego grupy, zmiany do planu biznesowego);
- doradztwo i kompleksową obsługę prawną przy ubieganiu się o pomoc finansową, w tym pomoc w zakresie wypełniania oraz kompletowania dokumentów;
- wsparcia grup producentów rolnych podczas kontroli spełnienia warunków uznania za grupę producentów rolnych;
- przygotowywanie i opiniowanie umów, w tym umów handlowych, uwzględniających specyfikę branży rolno – spożywczej;
- reprezentowania Klientów przed organami administracji publicznej, w tym przed Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Agencją Nieruchomości Rolnych i Agencją Rynku Rolnego, wojewódzkimi sądami administracyjnymi oraz Naczelnym Sądem Administracyjnym.
Podmioty, którym świadczymy pomoc prawną
Nasze bogate doświadczenie w zakresie ochrony interesów grup producentów owoców i warzyw, które zdobyliśmy obsługując wiodące podmioty na rynku owoców i warzyw województwa mazowieckiego takie jak: JTM sp. z o.o., Świeży Owoc sp. z o.o., HIT-POL sp. z o.o., Golden sp. z o.o. Grupa Konary sp. z o.o., Prima Group sp. z o.o., Rajski Owoc sp. z o.o., Fruit Family sp. z o.o., King Fruit sp. z o.o., Rylex sp. z o.o., Grupa Zalesie sp. z o.o., Grójecki Owoc sp. z o.o., jest bezcenne w skomplikowanym systemie mechanizmów pomocowych dla grup producentów rolnych.
Doradztwo i pomoc prawna w zakresie dofinansowań UE i grupy producentów
Kancelaria GLASS-BRUDZIŃSKI Adwokaci i Radcy Prawni z Warszawy (Śródmieście) miała okazję doradzać oraz świadczyć pomoc prawną, jednej z największych branżowych organizacji na rynku owoców i warzyw tj. Stowarzyszeniu Polskich Dystrybutorów Owoców i Warzyw „Unia Owocowa”, które reprezentuje ponad 70% polskiego eksportu owoców i warzyw. Współpraca z „Unią Owocową” skupiała się na bieżącej obsłudze prawnej, a w szczególności w zakresie uzyskania dla niej wsparcia finansowego.
Jakie korzyści mogą osiągnąć rolnicy?
Rolnicy dzięki zrzeszaniu się w grupy czy organizacje producentów mogą osiągnąć wiele korzyści, których byliby pozbawieni działając indywidualnie. Mogą oni znacząco poprawić swoją pozycję na rynku, ustabilizować i zwiększyć zbyt produktów rolnych oraz zwiększyć opłacalność produkcji.
Dzięki temu mają szansę sprostać wciąż rosnącym wymaganiom tak w zakresie jakości produkcji, jak i odbiorców produktów, poprzez ujednolicenie produkcji w swoich gospodarstwach. Wspólne działania producentów wzmacniają również ich pozycję na rynku, tj. w łańcuchu dostaw żywności. Grupy i organizacje producentów odgrywają znaczącą rolę, jako ogniwo łączące produkcję rolną z handlem produktami rolnymi i usługami.
W związku z czym, zapraszamy do współpracy i kontaktu z Kancelarią GLASS-BRUDZIŃSKI Adwokaci i Radcy Prawni z Warszawy (Śródmieście).