Prawo autorskie i prawa pokrewne

Kompleksowa pomoc prawna dotycząca ochrony praw autorskich osobistych i majątkowych oraz reprezentacji Klientów w postępowaniach sądowych i pozasądowych.
Strona główna » Zakres usług » Prawo autorskie i prawa pokrewne

Prawo autorskie i prawa pokrewne

Kancelaria GLASS-BRUDZIŃSKI Adwokaci i Radcy Prawni z Warszawy (Śródmieście) posiada bogate doświadczenie w sprawach dotyczących ochrony praw autorskich osobistych i majątkowych oraz reprezentacji Klientów w postępowaniach sądowych i pozasądowych.

Pomoc prawna i doradztwo w zakresie prawa autorskiego i praw pokrewnych

Oferujemy pomoc prawną w zakresie prawa autorskiego i bieżące doradztwo m.in. w zakresie:

  • negocjowania i opiniowania oraz sporządzania umów dotyczących praw autorskich (umowy licencyjne, umowy sublicencyjne, umowy o przeniesienie praw autorskich majątkowych, umowy o dzieło);
  • uzyskiwania licencji;
  • ochrony wizerunku;
  • bieżącej obsługi prawnej podmiotów działających w branży filmowej, telewizyjnej, muzycznej i wydawniczej;
  • reprezentowania Klientów przed Stowarzyszeniem Autorów ZAiKS;
  • reprezentowania Klientów na wszystkich etapach postępowania cywilnego związanego
    z naruszeniem praw autorskich (żądanie zaniechania działania naruszającego prawa autorskie, żądanie usunięcie skutków naruszenia, żądanie zadośćuczynienia za doznaną krzywdę oraz żądanie zapłaty sumy pieniężnej na cel społeczny), jak i karnego;
  • dochodzenia roszczeń z tytułu niewykonania bądź nienależytego wykonania umów z zakresu prawa autorskiego;
  • negocjowania i analizowania oraz tworzenia tzw. umów o współpracy influencerskiej zarówno po stronie zleceniodawcy, jak i influencera.

Kancelaria GLASS-BRUDZIŃSKI Adwokaci i Radcy Prawni z Warszawy (Śródmieście) jest pionierem na polskim rynku w walce z podmiotami, które naruszają autorskie prawa majątkowe poprzez bezprawne udostępnianie utworów w sieciach peer-to-peer tzw. „piratami internetowymi”.

To zespół Kancelarii GLASS-BRUDZIŃSKI Adwokaci i Radcy Prawni, a zwłaszcza adwokat Artur Glass-Brudziński – założyciel i właściciel Kancelarii GLASS-BRUDZIŃSKI Adwokaci i Radcy Prawni z Warszawy, przeciwstawiał się bezprawnym rozpowszechnianiem w sieciach peer-to -peer filmów takich jak: „Drogówka”, „Obława”, „Wałęsa. Człowiek z nadziei” czy też „Czarny czwartek. Janek Wiśniewski padł„.

Adwokaci i Radcy Prawni - Warszawa

Kancelaria Adwokacka Glass-Brudziński

Jeśli szukasz skutecznego i dobrego adwokata lub radcy prawnego na terenie Warszawy, który skutecznie poprowadzi Twoją sprawę - skontaktuj się z nami. Tworzymy zespół doświadczonych i skutecznych adwokatów z Warszawy (Centrum – Śródmieście), którzy profesjonalnie zajmą się Twoimi sprawami i zabezpieczą Twoje interesy.

Prawo rodzinne

Prawo spadkowe

Prawo cywilne

Prawo karne

Spółki i prawo korporacyjne

Podatki

Nieruchomości i inwestycje budowlane

Bankowość

Dofinansowania UE - grupy producentów

Prawo pracy i Ubezpieczenia społeczne

Prawo autorskie i prawa pokrewne

Prawo własności przemysłowej

Prawo konkurencji

Obsługa prawna sportu

Prawo medyczne

Odszkodowania

Upadłość i restrukturyzacja

Windykacja należności

Kancelaria Adwokacka Warszawa

Adwokaci i Radcy Prawni Glass-Brudziński Warszawa

Jeśli mają Państwo pytania do naszych pracowników – zapraszamy do skorzystania z poniższego formularza.  Nasz zespół doświadczonych prawników, adwokatów oraz radców prawnych z Warszawy mających szeroką wiedzę z różnych dziedzin prawa zapoznają się z wysłanym zapytaniem i dołożą wszelkich starań by udzielić stosownych informacji.

15 + 9 =

Adwokat Warszawa • Kancelaria Prawna

Kancelaria Adwokacka Warszawa

Adwokaci i Radcy Prawni Glass-Brudziński Warszawa

Nasz zespół tworzą doświadczeni adwokaci, radcy prawni, prawnicy oraz asystenci z centrum Warszawy.
Poznajmy się bliżej, obsługujemy zarówno klientów korporacyjnych, jak i indywidualnych.

Adwokaci z Warszawy (Centrum)

Doradztwo i pomoc prawna Glass-Brudziński Warszawa

Siedziba naszej Kancelarii Adwokackiej i Radców prawnych mieści się w Warszawie, a dokładnie w samym jej centrum, ul. Łucka 15 lok. 1001, 00-842 Warszawa, Piętro X. Założycielem Kancelarii Adwokackiej GLASS-BRUDZIŃSKI Adwokaci i Radcy Prawni z Warszawy jest adwokat Artur Glass-Brudziński, który czynnie wykonuje zawód adwokata w ramach przynależności do Warszawskiej Izby Adwokackiej.

Eksperci prawa z Warszawy

Kompleksowa pomoc prawna Glass-Brudziński Warszawa

Dla adwokatów oraz radców prawnych naszej Kancelarii z Warszawy nie ma trudnych spraw, są tylko nowe wyzwania, na które z pewnością znajdziemy optymalne rozwiązanie. Wiele prowadzonych spraw rozstrzygamy prostymi i najbardziej skutecznymi rozwiązaniami już na etapie przedsądowym.