Windykacja należności

Skuteczna windykacja należności i długów. Nasi Adwokaci i Radcy Prawni z Warszawa Centrum (Śródmieście) posiadają wieloletnie doświadczenie w zakresie dochodzenia roszczeń i windykacji należności. Posiadamy też wieloosobowy zespół windykatorów z wykształceniem prawniczym jak również specjalnie powołany oddział windykacyjny.
Strona główna » Zakres usług » Windykacja należności

Windykacja należności

Kancelaria GLASS-BRUDZIŃSKI Adwokaci i Radcy Prawni z Warszawy (Śródmieście) i jej zespół zapewnia skuteczne i kompleksowe wsparcie prawne w zakresie dochodzenia niezaspokojonych roszczeń finansowych zarówno na etapie postępowania przedsądowego, sądowego oraz egzekucyjnego.

Nasi prawnicy posiadają wieloletnie doświadczenie w negocajcji z dłużnikami w celu uzyskania od nich spłat oraz zawieraniu z nimi ugód. Ogromne doświadczenie naszych adwokatów i radców prawnych sprawia, że osiągamy wysoką skuteczność wygranych spraw.

Nasza Kancelaria Adwokacka z Warszawy nie wdaje się w spory prawne chyba, że jest to jedyna i najszybsza droga do osiągnięcia celów naszego Klienta. Do każdej rozprawy nasi adwokaci podchodzą indywidualnie, dobierając specjalistów z różnych dziedzin prawa, by zapewnić największe szanse na wygranie sprawy.

W razie potrzeby wstąpienia na drogę sądową nasi adwokaci dopasują indywidualnie rodzaj postępowania do potrzeb wierzyciela. Wiedza i bogate doświadczenie naszych adwokatów pozwala na skuteczne i szybkie uzyskanie tytułu wykonawczego, które niezbędne jest do egzekwowania zadłużenia.

Tytułem wykonawczym jest tytuł egzekucyjny zaopatrzony przez sąd w klauzulę wykonalności, chyba, że ustawa stanowi inaczej. Tytuł wykonawczy jest podstawą do wszczęcia postępowania egzekucyjnego i prowadzenia egzekucji. 

Zakres usług prawnych w zakresie windykacji należności

W ramach windykacji należności dla naszych Klientów świadczymy kompleksowe usługi prawne dotyczące:

  • wyboru właściwego postępowania sądowego dla dochodzenia roszczeń (postępowanie nakazowe, postępowanie upominawcze, postępowanie uproszczone, europejskie postępowanie nakazowe, europejskie postępowanie w sprawie drobnych roszczeń, elektroniczne postępowanie upominawcze) oraz reprezentacja przed sądami powszechnymi wszystkich instancji tak wierzyciela, jak i dłużnika, aż do uzyskania prawomocnego orzeczenia zaopatrzonego w klauzulę wykonalności;
  • przygotowania wezwań do zapłaty na etapie postępowania przedsądowego i monitorowanie spłaty zadłużenia;
  • negocjowania warunków i harmonogramu spłat zadłużenia – konsolidacja zadłużenia;
  • potrącenia, odnowienia, zwolnienia z dług, cesji wierzytelności/długu, zmiany wierzyciela/dłużnika;
  • uzyskania tytułu wykonawczego, dalszych tytułów wykonawczych, tytułu wykonawczego przeciwko: wspólnikom, spadkobiorcom, małżonkowi dłużnika;
  • reprezentowania Klientów w toku postępowania egzekucyjnego ze wszystkich składników majątku dłużnika, w tym z nieruchomości, jak również poszukiwanie majątku dłużnika;
  • powództw przeciwegzekucyjnych, w tym powództwo opozycyjne oraz powództwo o zwolnienie od egzekucji.

Uzyskanie prawomocnego orzeczenia sądowego nie gwarantuje odzyskania wierzytelności. Konieczne jest przeprowadzenie szybkiego i kompleksowego postępowania egzekucyjnego, ujawniającego wszystkie składniki majątku dłużnika, w tym prześledzenie przesunięć składników majątkowych.

W tym zakresie Kancelaria GLASS-BRZUDZIŃSKI Adwokaci i Radcy prawni współpracuje z renomowanymi kancelariami komorniczymi, tak aby było możliwe całkowite zaspokojenie wierzyciela.

Skuteczna windykacja należności

Informujemy, iż w celu windykacji należności posiadamy wieloosobowy zespół windykatorów z wykształceniem prawniczym, jak również specjalnie powołany oddział windykacyjny. Dzięki tym przedsięwzięciom jesteśmy w stanie zapewnić masową wysyłkę korespondencji, profesjonalną obsługę call-center dłużników, a przede wszystkim wysoką skuteczność w dochodzeniu roszczeń windykacyjnych.

Pomoc prawna na każdym etapie prowadzonych postępowań

W trosce o dobro naszych Klientów w toku prowadzonych postępowań prawnych informujemy ich na bieżąco o aktualnym statusie sprawy, okolicznościach, możliwościach oraz zagrożeniach jej towarzyszących. Odpowiednie podejście i wiedza prawna naszych adwokatów jest w stanie zapewnić Państwu najbardziej optymalne postępowanie prawne. Nie narażamy Państwa tym samym na dodatkowe koszta, które mogą wiązać się z wyegzekwowaniem należności od dłużnika.

Naszym Klientom najpierw doradzamy skierowanie sprawy do postepowania upominawczegonakazowego lub elektronicznego upominawczego. W razie wdania się w spór prawny jesteśmy wstanie reprezentować naszych Klientów przed sądem na rozprawie. Zapewniamy osiągnięcie celu jakim jest wygrana sprawa i zabezpieczenie interesów naszych Klientów.

Adwokaci i Radcy Prawni - Warszawa

Kancelaria Adwokacka Glass-Brudziński

Jeśli szukasz skutecznego i dobrego adwokata lub radcy prawnego na terenie Warszawy, który skutecznie poprowadzi Twoją sprawę - skontaktuj się z nami. Tworzymy zespół doświadczonych i skutecznych adwokatów z Warszawy (Centrum – Śródmieście), którzy profesjonalnie zajmą się Twoimi sprawami i zabezpieczą Twoje interesy.

Prawo rodzinne

Prawo spadkowe

Prawo cywilne

Prawo karne

Spółki i prawo korporacyjne

Podatki

Nieruchomości i inwestycje budowlane

Bankowość

Dofinansowania UE - grupy producentów

Prawo pracy i Ubezpieczenia społeczne

Prawo autorskie i prawa pokrewne

Prawo własności przemysłowej

Prawo konkurencji

Obsługa prawna sportu

Prawo medyczne

Odszkodowania

Upadłość i restrukturyzacja

Windykacja należności

Kancelaria Adwokacka Warszawa

Adwokaci i Radcy Prawni Glass-Brudziński Warszawa

Jeśli mają Państwo pytania do naszych pracowników – zapraszamy do skorzystania z poniższego formularza.  Nasz zespół doświadczonych prawników, adwokatów oraz radców prawnych z Warszawy mających szeroką wiedzę z różnych dziedzin prawa zapoznają się z wysłanym zapytaniem i dołożą wszelkich starań by udzielić stosownych informacji.

9 + 10 =

Adwokat Warszawa • Kancelaria Prawna

Kancelaria Adwokacka Warszawa

Adwokaci i Radcy Prawni Glass-Brudziński Warszawa

Nasz zespół tworzą doświadczeni adwokaci, radcy prawni, prawnicy oraz asystenci z centrum Warszawy.
Poznajmy się bliżej, obsługujemy zarówno klientów korporacyjnych, jak i indywidualnych.

Adwokaci z Warszawy (Centrum)

Doradztwo i pomoc prawna Glass-Brudziński Warszawa

Siedziba naszej Kancelarii Adwokackiej i Radców prawnych mieści się w Warszawie, a dokładnie w samym jej centrum, ul. Łucka 15 lok. 1001, 00-842 Warszawa, Piętro X. Założycielem Kancelarii Adwokackiej GLASS-BRUDZIŃSKI Adwokaci i Radcy Prawni z Warszawy jest adwokat Artur Glass-Brudziński, który czynnie wykonuje zawód adwokata w ramach przynależności do Warszawskiej Izby Adwokackiej.

Eksperci prawa z Warszawy

Kompleksowa pomoc prawna Glass-Brudziński Warszawa

Dla adwokatów oraz radców prawnych naszej Kancelarii z Warszawy nie ma trudnych spraw, są tylko nowe wyzwania, na które z pewnością znajdziemy optymalne rozwiązanie. Wiele prowadzonych spraw rozstrzygamy prostymi i najbardziej skutecznymi rozwiązaniami już na etapie przedsądowym.