Prawo spadkowe

Kompleksowa pomoc prawna w prowadzeniu postępowań o stwierdzenie nabycia spadku oraz jego podziału. Adwokaci i Radcy Prawni z Warszawa Centrum (Śródmieście) posiadają wieloletnie doświadczenie w sporządzaniu testamentu, pism, a także umów w sprawie podziału dziedziczenia spadku i zabezpieczeniu interesów bliskich mu osób.
Strona główna » Zakres usług » Prawo spadkowe

Prawo spadkowe

Kancelaria GLASS-BRUDZIŃSKI Adwokaci i Radcy Prawni z Warszawy (Śródmieście) posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu spraw z zakresu prawa spadkowego – zarówno na podstawie testamentu, jak i ustawy.

Prawo spadkowe „dziedziczenia” to gałąź prawa cywilnego regulująca przeniesienie własności, tytułów, długów, praw i zobowiązań na inną osobę w przypadku śmierci danej osoby.

Prawo spadkowe to jedna z dziedzin prawa, z którą każdy z nas „ma” lub będzie miał bezpośredni kontakt. Często nie zastanawiamy się co się stanie z naszym majątkiem po naszej śmierci. Pewnym jest, że po naszej śmierci pozostawiony majątek podlegać będzie zapisom ustawowym lub odziedziczony i podzielony w porozumieniu krewnych. Podział majątku w większości przypadków przystwarza rodzinie i najbliższym sporych problemów, szczególnie gdy chodzi o duży spadek po zmarłym. W takich przypadkach warto sformułować prawnie sposób, który wyeliminuje niejasności i wszelkie spory co do podziału majątku z wolą spadkodawcy.

Zakres usług w prawie spadkowym „dziedziczenia

Adwokaci i Radcy prawni naszej Kancelarii Adwokacko – Radcowskiej z Warszawy świadczą kompleksową pomoc prawną i doradztwo w zakresie prawa spadkowego m.in.:

 • sporządzania testamentu;
 • rozrządzeń testamentowych – zapisów i poleceń (zwykły, windykacyjny)
 • stwierdzenia nabycia spadku;
 • unieważnienia testamentu;
 • przyjęcia i odrzucenia spadku;
 • uzyskania zachowku;
 • odpowiedzialności za długi spadkowe;
 • zarządzania spadkiem przez wykonawcę testamentu;
 • uznania osoby za niegodną dziedziczenia;
 • poszukiwania majątku spadkowego;
 • działu spadku;
 • umów dotyczących spadku.

Prawo spadkowe to ta dziedzina prawa, z którą każdy z nas „ma” lub będzie miał bezpośredni kontakt. Chcąc uniknąć długoletnich postępowań spadkowych, sporów na tle składników i podziału masy spadkowej, ale również zabezpieczyć swoich najbliższych na wypadek śmierci zapraszamy do współpracy z Kancelarią GLASS-BRUDZIŃSKI Adwokaci i Radcy Prawni z Warszawy (Śródmieście).

Adwokaci i Radcy Prawni - Warszawa

Kancelaria Adwokacka Glass-Brudziński

Jeśli szukasz skutecznego i dobrego adwokata lub radcy prawnego na terenie Warszawy, który skutecznie poprowadzi Twoją sprawę - skontaktuj się z nami. Tworzymy zespół doświadczonych i skutecznych adwokatów z Warszawy (Centrum – Śródmieście), którzy profesjonalnie zajmą się Twoimi sprawami i zabezpieczą Twoje interesy.

Prawo rodzinne

Prawo spadkowe

Prawo cywilne

Prawo karne

Spółki i prawo korporacyjne

Podatki

Nieruchomości i inwestycje budowlane

Bankowość

Dofinansowania UE - grupy producentów

Prawo pracy i Ubezpieczenia społeczne

Prawo autorskie i prawa pokrewne

Prawo własności przemysłowej

Prawo konkurencji

Obsługa prawna sportu

Prawo medyczne

Odszkodowania

Upadłość i restrukturyzacja

Windykacja należności

Kancelaria Adwokacka Warszawa

Adwokaci i Radcy Prawni Glass-Brudziński Warszawa

Jeśli mają Państwo pytania do naszych pracowników – zapraszamy do skorzystania z poniższego formularza.  Nasz zespół doświadczonych prawników, adwokatów oraz radców prawnych z Warszawy mających szeroką wiedzę z różnych dziedzin prawa zapoznają się z wysłanym zapytaniem i dołożą wszelkich starań by udzielić stosownych informacji.

13 + 11 =

Adwokat Warszawa • Kancelaria Prawna

Kancelaria Adwokacka Warszawa

Adwokaci i Radcy Prawni Glass-Brudziński Warszawa

Nasz zespół tworzą doświadczeni adwokaci, radcy prawni, prawnicy oraz asystenci z centrum Warszawy.
Poznajmy się bliżej, obsługujemy zarówno klientów korporacyjnych, jak i indywidualnych.

Adwokaci z Warszawy (Centrum)

Doradztwo i pomoc prawna Glass-Brudziński Warszawa

Siedziba naszej Kancelarii Adwokackiej i Radców prawnych mieści się w Warszawie, a dokładnie w samym jej centrum, ul. Łucka 15 lok. 1001, 00-842 Warszawa, Piętro X. Założycielem Kancelarii Adwokackiej GLASS-BRUDZIŃSKI Adwokaci i Radcy Prawni z Warszawy jest adwokat Artur Glass-Brudziński, który czynnie wykonuje zawód adwokata w ramach przynależności do Warszawskiej Izby Adwokackiej.

Eksperci prawa z Warszawy

Kompleksowa pomoc prawna Glass-Brudziński Warszawa

Dla adwokatów oraz radców prawnych naszej Kancelarii z Warszawy nie ma trudnych spraw, są tylko nowe wyzwania, na które z pewnością znajdziemy optymalne rozwiązanie. Wiele prowadzonych spraw rozstrzygamy prostymi i najbardziej skutecznymi rozwiązaniami już na etapie przedsądowym.