Od 1 stycznia 2015 roku deklaracje PIT i CIT prawie wyłącznie przez Internet

W wyniku nowelizacji ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i niektórych innych ustaw większość deklaracji PIT i CIT podatnicy...
Strona główna » Aktualności » Od 1 stycznia 2015 roku deklaracje PIT i CIT prawie wyłącznie przez Internet
Glass Brudziński - Kancelaria Adwokacka i Radców Prawnych Warszawa - Emblemat

Adwokaci i Radcy Prawni

Jeśli masz pytania, skontaktuj się z Glass – Brudziński – Adwokaci i Radcy Prawni Warszawa.

W wyniku nowelizacji ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i niektórych innych ustaw większość deklaracji PIT i CIT podatnicy i płatnicy będą musieli złożyć za pośrednictwem Internetu. To zaś oznacza, iż w elektronicznych zeznaniach podatnicy i płatnicy będą musieli posługiwać się bezpiecznym podpisem elektronicznym, tj. podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu. Zmiany dotyczą m.in.: rocznej deklaracji o pobranych zaliczkach (PIT-4R), ryczałtowanym podatku (PIT-8AR), informacji  o przychodach z innych źródeł (PIT-8C), o dochodach i pobranych zaliczkach (PIT-11) a także PIT-40. W przypadkach deklaracji dotyczących CIT, m.in.  CIT-8. CIT-8A, CIT-8B i informacji IFT-2.

Deklaracje w papierowej formie jak dotychczas złożyć będą mogli jedynie podatnicy, którzy zatrudniają do 5 pracowników. Jednocześnie płatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych będący osobami fizycznymi oraz podmiotu niepełniące funkcji płatnika tego podatku mogą złożyć deklaracje za pośrednictwem Internetu z niekwalifikowanym podpisem elektronicznym.

Jeśli w imieniu płatnika i podatnika deklaracje składa biuro rachunkowe, od stycznia 2015 roku deklaracje takie mogą być składane wyłącznie w formie elektronicznej.

 

 

 

Adwokaci i Radcy Prawni - Warszawa

Kancelaria Adwokacka Glass-Brudziński

Jeśli szukasz skutecznego i dobrego adwokata lub radcy prawnego na terenie Warszawy, który skutecznie poprowadzi Twoją sprawę - skontaktuj się z nami. Tworzymy zespół doświadczonych i skutecznych adwokatów z Warszawy (Centrum – Śródmieście), którzy profesjonalnie zajmą się Twoimi sprawami i zabezpieczą Twoje interesy.

Kancelaria Adwokacka Warszawa

Adwokaci i Radcy Prawni Glass-Brudziński Warszawa

Zainteresował Państwa ten artykuł prawny? A może szukają Państwo innych tematów, bądź doprecyzowania poruszonych zagadnień prawnych? Prosimy o wysłanie stosownych informacji w poniższym formularzu. Nasz zespół doświadczonych prawników, adwokatów oraz radców prawnych z Warszawy mających szeroką wiedzę z różnych dziedzin prawa zapoznają się z wysłaną prośbą i dołożą wszelkich starań by udzielić stosownych informacji. 

14 + 12 =

Adwokat Warszawa • Kancelaria Prawna

Kancelaria Adwokacka Warszawa

Adwokaci i Radcy Prawni Glass-Brudziński Warszawa

Nasz zespół tworzą doświadczeni adwokaci, radcy prawni, prawnicy oraz asystenci z centrum Warszawy.
Poznajmy się bliżej, obsługujemy zarówno klientów korporacyjnych, jak i indywidualnych.

Adwokaci z Warszawy (Centrum)

Doradztwo i pomoc prawna Glass-Brudziński Warszawa

Siedziba naszej Kancelarii Adwokackiej i Radców prawnych mieści się w Warszawie, a dokładnie w samym jej centrum, ul. Łucka 15 lok. 1001, 00-842 Warszawa, Piętro X. Założycielem Kancelarii Adwokackiej GLASS-BRUDZIŃSKI Adwokaci i Radcy Prawni z Warszawy jest adwokat Artur Glass-Brudziński, który czynnie wykonuje zawód adwokata w ramach przynależności do Warszawskiej Izby Adwokackiej.

Eksperci prawa z Warszawy

Kompleksowa pomoc prawna Glass-Brudziński Warszawa

Dla adwokatów oraz radców prawnych naszej Kancelarii z Warszawy nie ma trudnych spraw, są tylko nowe wyzwania, na które z pewnością znajdziemy optymalne rozwiązanie. Wiele prowadzonych spraw rozstrzygamy prostymi i najbardziej skutecznymi rozwiązaniami już na etapie przedsądowym.