Właściciel pojazdu na żądanie straży miejskiej musi wskazać osobę, która kierowała pojazdem

Sąd Najwyższy w uchwale z dnia 30 września 2014 roku (sygn. akt I KZP 16/14) uznał, iż straży gminnej (miejskiej)...
Strona główna » Aktualności » Właściciel pojazdu na żądanie straży miejskiej musi wskazać osobę, która kierowała pojazdem
Glass Brudziński - Kancelaria Adwokacka i Radców Prawnych Warszawa - Emblemat

Adwokaci i Radcy Prawni

Jeśli masz pytania, skontaktuj się z Glass – Brudziński – Adwokaci i Radcy Prawni Warszawa.

Sąd Najwyższy w uchwale z dnia 30 września 2014 roku (sygn. akt I KZP 16/14) uznał, iż straży gminnej (miejskiej) przysługują uprawnienia oskarżyciela publicznego w sprawach o wykroczenia z art. 96 par. 3 Kodeksu wykroczeń.

Powyższy wyrok oznacza, iż straż miejska może wnosić do sądu o ukaranie właściciela pojazdu, który nie wskazał osoby kierującej pojazdem w czasie, gdy popełniono wykroczenie drogowe.  Dotyczy to głównie zdjęć z fotoradaru. Wskazana uchwała, mająca moc zasady prawnej, w sposób jednoznaczny wyjaśnia wątpliwości pojawiające się w orzecznictwie sądów rejonowych oraz okręgowych, które wielokrotnie wydawały rozbieżne wyroki odnoszące się do uprawnień straży miejskiej w zakresie kierowania wniosków o ukaranie właścicieli pojazdów. Część sądów uznawała bowiem, iż uprawnienia takie posiada wyłącznie policja.

Adwokaci i Radcy Prawni - Warszawa

Kancelaria Adwokacka Glass-Brudziński

Jeśli szukasz skutecznego i dobrego adwokata lub radcy prawnego na terenie Warszawy, który skutecznie poprowadzi Twoją sprawę - skontaktuj się z nami. Tworzymy zespół doświadczonych i skutecznych adwokatów z Warszawy (Centrum – Śródmieście), którzy profesjonalnie zajmą się Twoimi sprawami i zabezpieczą Twoje interesy.

Kancelaria Adwokacka Warszawa

Adwokaci i Radcy Prawni Glass-Brudziński Warszawa

Zainteresował Państwa ten artykuł prawny? A może szukają Państwo innych tematów, bądź doprecyzowania poruszonych zagadnień prawnych? Prosimy o wysłanie stosownych informacji w poniższym formularzu. Nasz zespół doświadczonych prawników, adwokatów oraz radców prawnych z Warszawy mających szeroką wiedzę z różnych dziedzin prawa zapoznają się z wysłaną prośbą i dołożą wszelkich starań by udzielić stosownych informacji. 

6 + 7 =

Adwokat Warszawa • Kancelaria Prawna

Kancelaria Adwokacka Warszawa

Adwokaci i Radcy Prawni Glass-Brudziński Warszawa

Nasz zespół tworzą doświadczeni adwokaci, radcy prawni, prawnicy oraz asystenci z centrum Warszawy.
Poznajmy się bliżej, obsługujemy zarówno klientów korporacyjnych, jak i indywidualnych.

Adwokaci z Warszawy (Centrum)

Doradztwo i pomoc prawna Glass-Brudziński Warszawa

Siedziba naszej Kancelarii Adwokackiej i Radców prawnych mieści się w Warszawie, a dokładnie w samym jej centrum, ul. Łucka 15 lok. 1001, 00-842 Warszawa, Piętro X. Założycielem Kancelarii Adwokackiej GLASS-BRUDZIŃSKI Adwokaci i Radcy Prawni z Warszawy jest adwokat Artur Glass-Brudziński, który czynnie wykonuje zawód adwokata w ramach przynależności do Warszawskiej Izby Adwokackiej.

Eksperci prawa z Warszawy

Kompleksowa pomoc prawna Glass-Brudziński Warszawa

Dla adwokatów oraz radców prawnych naszej Kancelarii z Warszawy nie ma trudnych spraw, są tylko nowe wyzwania, na które z pewnością znajdziemy optymalne rozwiązanie. Wiele prowadzonych spraw rozstrzygamy prostymi i najbardziej skutecznymi rozwiązaniami już na etapie przedsądowym.