Przedsiębiorca jest dla ZUS zleceniobiorcą przy kontraktach menedżerskich

Członkowie zarządów spółek, którzy wykonują swoje czynności w oparciu o kontrakty menedżerskie, muszą być zgłaszani do ZUS jako zleceniobiorcy, bez...
Strona główna » Poradniki prawne » Przedsiębiorca jest dla ZUS zleceniobiorcą przy kontraktach menedżerskich
Glass Brudziński - Kancelaria Adwokacka i Radców Prawnych Warszawa - Emblemat

Adwokaci i Radcy Prawni

Jeśli masz pytania, skontaktuj się z Glass – Brudziński – Adwokaci i Radcy Prawni Warszawa.

Członkowie zarządów spółek, którzy wykonują swoje czynności w oparciu o kontrakty menedżerskie, muszą być zgłaszani do ZUS jako zleceniobiorcy, bez względu na to czy świadczą usługi na rzecz spółki jako osoby fizyczne czy też przedsiębiorcy – tak w najnowszym wyroku uznał Sąd Najwyższy.

Często menedżerowie świadczyli usługi na rzecz spółek w ramach kontraktów menedżerskich mając zarejestrowaną działalność gospodarczą. Dzięki temu odprowadzali niższe składki do ZUS.

Co powyższy wyrok oznacza w praktyce? Wyższą wysokość składek dla menedżerów – przedsiębiorców. ZUS może obecnie żądać zapłaty składek od członków zarządu oraz dyrektorów co do zasady za okres 5 lat wstecz. Zgodnie z wyrokiem Sądu Najwyższego płatnikiem jest wówczas spółka, na rzecz której takie osoby świadczą usługi.

Adwokaci i Radcy Prawni - Warszawa

Kancelaria Adwokacka Glass-Brudziński

Jeśli szukasz skutecznego i dobrego adwokata lub radcy prawnego na terenie Warszawy, który skutecznie poprowadzi Twoją sprawę - skontaktuj się z nami. Tworzymy zespół doświadczonych i skutecznych adwokatów z Warszawy (Centrum – Śródmieście), którzy profesjonalnie zajmą się Twoimi sprawami i zabezpieczą Twoje interesy.

Kancelaria Adwokacka Warszawa

Adwokaci i Radcy Prawni Glass-Brudziński Warszawa

Zainteresował Państwa ten artykuł prawny? A może szukają Państwo innych tematów, bądź doprecyzowania poruszonych zagadnień prawnych? Prosimy o wysłanie stosownych informacji w poniższym formularzu. Nasz zespół doświadczonych prawników, adwokatów oraz radców prawnych z Warszawy mających szeroką wiedzę z różnych dziedzin prawa zapoznają się z wysłaną prośbą i dołożą wszelkich starań by udzielić stosownych informacji. 

3 + 3 =

Adwokat Warszawa • Kancelaria Prawna

Kancelaria Adwokacka Warszawa

Adwokaci i Radcy Prawni Glass-Brudziński Warszawa

Nasz zespół tworzą doświadczeni adwokaci, radcy prawni, prawnicy oraz asystenci z centrum Warszawy.
Poznajmy się bliżej, obsługujemy zarówno klientów korporacyjnych, jak i indywidualnych.

Adwokaci z Warszawy (Centrum)

Doradztwo i pomoc prawna Glass-Brudziński Warszawa

Siedziba naszej Kancelarii Adwokackiej i Radców prawnych mieści się w Warszawie, a dokładnie w samym jej centrum, ul. Łucka 15 lok. 1001, 00-842 Warszawa, Piętro X. Założycielem Kancelarii Adwokackiej GLASS-BRUDZIŃSKI Adwokaci i Radcy Prawni z Warszawy jest adwokat Artur Glass-Brudziński, który czynnie wykonuje zawód adwokata w ramach przynależności do Warszawskiej Izby Adwokackiej.

Eksperci prawa z Warszawy

Kompleksowa pomoc prawna Glass-Brudziński Warszawa

Dla adwokatów oraz radców prawnych naszej Kancelarii z Warszawy nie ma trudnych spraw, są tylko nowe wyzwania, na które z pewnością znajdziemy optymalne rozwiązanie. Wiele prowadzonych spraw rozstrzygamy prostymi i najbardziej skutecznymi rozwiązaniami już na etapie przedsądowym.