Ile kosztuje adwokat w Warszawie?

Ile kosztuje adwokat w Warszawie? Pomoc adwokata może się okazać niezbędna w wielu sytuacjach życiowych. Odszkodowanie na skutek wypadku przy...
Strona główna » Poradniki prawne » Ile kosztuje adwokat w Warszawie?
Glass Brudziński - Kancelaria Adwokacka i Radców Prawnych Warszawa - Emblemat

Adwokaci i Radcy Prawni

Jeśli masz pytania, skontaktuj się z Glass – Brudziński – Adwokaci i Radcy Prawni Warszawa.

Ile kosztuje adwokat w Warszawie?

Pomoc adwokata może się okazać niezbędna w wielu sytuacjach życiowych. Odszkodowanie na skutek wypadku przy pracy, odpowiedzialność za długi spadkowe, postępowanie rozwodowe, doradztwo w zakresie podatków – to tylko niektóre z czynności, których prawidłowe wykonanie wymaga odpowiedniej wiedzy.

Potencjalna decyzja o samodzielnym reprezentowaniu własnych interesów w postępowaniach administracyjnych lub sądowych może się wiązać z poważnymi konsekwencjami. Pomoc prawna jest więc niezbędna, ale wiąże się z pewnymi wydatkami. W tym artykule podpowiemy, od czego zależy cennik usług adwokackich w stolicy Polski – Warszawa.


Spis treści

 1. Ile kosztuje adwokat w Warszawie?
 2. Adwokat Warszawa cena – od czego zależy koszt?
 3. Adwokat Warszawa cena – jak poznać kompetentnego prawnika?
 4. Adwokat Warszawa – cena porady prawnej?
 5. Adwokat Warszawa – cennik spraw rodzinnych.
 6. Adwokat Warszawa – cennik a różne systemy rozliczeń.
 7. Prawnik Warszawa cennik – wynagrodzenie ryczałtowe.
 8. Prawnik Warszawa cennik – wynagrodzenie godzinowe.
 9. Prawnik Warszawa cennik – wynagrodzenie abonamentowe.
 10. Prawnik Warszawa cena – wynagrodzenie success fee.
 11. Prawnik Warszawa cena – gdzie znaleźć rzetelnego adwokata?

Adwokat warszawa cena – od czego zależy koszt?

Cena adwokata w Warszawie jest zależna od bardzo wielu czynników. Należą do nich między innymi:

 • Dziedzina – odmiennie kształtują się stawki w sprawach spadkowych, inwestycjach budowlanych i restrukturyzacji, a inaczej w sprawach karnych.
 • Stopień skomplikowania sprawy – czasami udzielenie porady jest stosunkowo łatwe i nie wymaga poświęcenia dużej ilości czasu. Zdarzają się jednak przypadki przeciągające się w czasie na kilka lat i wymagające podejmowania różnorodnych czynności.
 • Doświadczenia – im bogatsze portfolio zakończonych spraw ma dany adwokat, tym i jego ceny będą wyższe. Warto jednak pamiętać, że doświadczony prawnik potrzebuje mniej czasu na realizację zadania, przez co realne koszty wcale nie muszą być wyższe niż u osoby bez praktyki.
 • Wartość umowy – adwokat wycenia także swoje ryzyko i odpowiedzialność. Próba odzyskania wielomilionowej zapłaty za realizację kontraktu będzie wyżej wyceniona niż analogiczna usługa dla umowy na kilkanaście tysięcy złotych.
 • Termin – tu działa to podobnie jak w każdym innym biznesie. Im krótszy termin realizacji, tym i cena będzie wyższa. Najdroższe są usługi robione na przysłowiową ‘ostatnią chwilę’.

Adwokat warszawa cena – jak poznać kompetentnego prawnika?

Jednym z głównych czynników warunkujących cenę adwokata w Warszawie są jego kompetencje. W tym kontekście warto zadać sobie pytanie, jakie cechy powinien posiadać dobry prawnik. Z pewnością należą do nich:

 • Bazowanie na konkretach – dobry adwokat w Warszawie (cena) jest osobą, która ma pomóc rozwiązywać zawiłe problemy. Jeśli nasz mecenas co chwilę zmienia pomysły lub nie jest pewny obranej ścieżki, prawdopodobnie stracimy tylko z nim czas i pieniądze.
 • Elastyczność – cena adwokata w Warszawie jest także uzależniona od jego dostępności. Dobry prawnik jest skłonny do uczestnictwa w ważnych naradach i spotkaniach biznesowych, gdzie może na bieżąco reagować na potencjalne problemy i ich konsekwencje.
 • Terminowość – osoba, która zapomina o obowiązkach i nie dotrzymuje terminu, może swoim postepowaniem przysporzyć wielu problemów klientowi.
 • Zrozumienie branży – regulacje prawne są bardzo szerokie i dotykają wielu dziedzin życia. Nie ma na świecie specjalisty od wszystkiego, dlatego warto wybierać ekspertów w danym temacie. Dobry adwokat w Warszawie (cena) powinien mieć wiedzę na temat funkcjonowania danego rynku. Dzięki temu nie blokuje pomysłów biznesowych ani rozwoju tematu, tylko pozwala mu iść wytyczoną drogą.
 • Właściwy język – praktycznie każdy adwokat zna i potrafi używać żargonu prawniczego. Ten jednak bywa niezrozumiały dla przeciętnego Polaka. Specjalista jest w stanie przełożyć trudne zdania zaczerpnięte z ustaw i dokumentów wykonawczych na jasny i klarowny język odbiorcy.
 • Możliwości niezwłocznej konsultacji – jest to szczególnie istotna kwestia w branżach działających dynamicznie, na przykład biznesie. Podejmowanie decyzji zapada często bardzo szybko, więc aby ograniczyć ryzyko, należy konsultować je z adwokatem na bieżąco.

Dobry adwokat w Warszawie (cena) to zatem nie tylko ekspert prawny, ale także doradca, strażnik zasad, kreator pomysłów i reprezentant interesów. Właśnie takie osoby skupia Kancelaria GLASS-BRUDZIŃSKI Adwokaci i Radcy Prawni.

Adwokat warszawa – cena porady prawnej

Podstawowym elementem cennika kancelarii prawnej jest koszt porady prawnej na dany temat. Zazwyczaj cena porady prawnej waha się w przedziale 300-900 złotych za czterdzieści minut. Są oczywiście niższe i wyższe stawki za porady prawne u adwokatów w Warszawie w zależności od danego prawnika i w zależności od kancelarii. W niektórych kancelariach porady prawne ograniczone są do 20 minut, a wtedy i stawka jest odpowiednio niższa, ponieważ czas jest krótszy. Biorąc pod uwagę potencjalne konsekwencje podjęcia błędnej decyzji czy interpretacji, ta kwota nie wydaje się wygórowana. Warto też pamiętać, że dobry prawnik jest w stanie bardzo szybko znaleźć odpowiednie rozwiązanie, co pozwala nam zaoszczędzić stracony czas i nerwy.

Adwokat Warszawa – cennik spraw rodzinnych

Zakres czynności i usług świadczonych w ramach obsługi spraw rodzinnych jest bardzo szeroki. To nie tylko rozwody i separacje, ale także ograniczenie władzy rodzicielskiej, podział majątku, świadczenia alimentacyjne, ubezwłasnowolnienie, skierowanie osoby uzależnionej na leczenie i wiele innych. Każde zagadnienie ma swoją specyfikę, a procesy potrafią toczyć się latami. Ile zatem wynosi cena adwokata w Warszawie specjalizującego się w prawie rodzinnym? Zawsze jest ona dostosowana indywidualnie do danej sprawy: jej specyfiki, skomplikowania i nastawienia stron.

Adwokat Warszawa – cennik a różne systemy rozliczeń

W związku z dużą różnorodnością prowadzonych spraw duże kancelarie prawnicze stosują szeroki zakres możliwych systemów rozliczeń. Należą do nich wynagrodzenia godzinowe, ryczałtowe, abonament czy tak zwane success fee.

Prawnik Warszawa cennik – wynagrodzenie ryczałtowe

Jest to najczęściej spotykana praktyka w przypadku spraw typowych i powtarzalnych. Zawierana z adwokatem umowa określa z góry zakres czynności i odpowiedzialności obu stron oraz informuje, jakie wynagrodzenie będzie płatne za doprowadzenie czynności prawnych do końca. Wysokość wynagrodzenia jest tu niezależna od czasu trwania danego zlecenia. 

Prawnik Warszawa cennik – wynagrodzenie godzinowe

Wynagrodzenie godzinowe jest ciekawym rozwiązaniem, ale tylko jeśli podejmujemy współpracę z rzetelną kancelarią. Wielu prawników nadal podejmuje błędne decyzje, nie umie znaleźć optymalnych rozwiązań, co kończy się stratą czasu i środków po stronie klienta. Takie osoby często trafiają do doradców Kancelarii GLASS-BRUDZIŃSKI Adwokaci i Radcy Prawni, gdzie w ciągu zaledwie jednej godziny znajdują odpowiedzi na wszystkie nurtujące ich pytania.

Prawnik Warszawa cennik – wynagrodzenie abonamentowe

Ten system rozliczeń dedykowany jest przede wszystkim dla klientów biznesowych. Polega on na zapłacie stałej kwoty wynagrodzenia za ustaloną liczbę godzin pracy Kancelarii Adwokackiej w danym miesiącu.

Prawnik Warszawa cena – wynagrodzenie success fee.

W tym modelu wynagrodzenie składa się z dwóch czynników. Pierwszym jest kwota bazowa za podjęcie czynności prawnych. Jest ona celowo zaniżona w stosunku do klasycznego cennika. Dodatkowe honorarium przysługuje kancelarii w sytuacji pomyślnego zakończenia sprawy. Jego wysokość jest często uzależniona od sumy korzyści finansowych osiągniętych przez klienta.

Prawnik Warszawa cena – gdzie znaleźć rzetelnego adwokata?

Kancelaria GLASS-BRUDZIŃSKI Adwokaci i Radcy Prawni oferuje pomoc w bardzo wielu dziedzinach. Do tej pory skutecznie zakończyła setki spraw w ramach prawa rodzinnego, spadkowego, karnego czy cywilnego. Obsługuje klientów indywidualnych i biznesowych. Cennik usług jest zawsze dostosowany do danej sprawy i nie przekracza wynagrodzenia pobieranego przez innych doświadczonych prawników w stolicy Polski. Jeśli szukacie Państwo rozwiązania swoich problemów prawnych, zapraszamy do współpracy z nami.

Adwokaci i Radcy Prawni - Warszawa

Kancelaria Adwokacka Glass-Brudziński

Jeśli szukasz skutecznego i dobrego adwokata lub radcy prawnego na terenie Warszawy, który skutecznie poprowadzi Twoją sprawę - skontaktuj się z nami. Tworzymy zespół doświadczonych i skutecznych adwokatów z Warszawy (Centrum – Śródmieście), którzy profesjonalnie zajmą się Twoimi sprawami i zabezpieczą Twoje interesy.

Kancelaria Adwokacka Warszawa

Adwokaci i Radcy Prawni Glass-Brudziński Warszawa

Zainteresował Państwa ten artykuł prawny? A może szukają Państwo innych tematów, bądź doprecyzowania poruszonych zagadnień prawnych? Prosimy o wysłanie stosownych informacji w poniższym formularzu. Nasz zespół doświadczonych prawników, adwokatów oraz radców prawnych z Warszawy mających szeroką wiedzę z różnych dziedzin prawa zapoznają się z wysłaną prośbą i dołożą wszelkich starań by udzielić stosownych informacji. 

1 + 12 =

Adwokat Warszawa • Kancelaria Prawna

Kancelaria Adwokacka Warszawa

Adwokaci i Radcy Prawni Glass-Brudziński Warszawa

Nasz zespół tworzą doświadczeni adwokaci, radcy prawni, prawnicy oraz asystenci z centrum Warszawy.
Poznajmy się bliżej, obsługujemy zarówno klientów korporacyjnych, jak i indywidualnych.

Adwokaci z Warszawy (Centrum)

Doradztwo i pomoc prawna Glass-Brudziński Warszawa

Siedziba naszej Kancelarii Adwokackiej i Radców prawnych mieści się w Warszawie, a dokładnie w samym jej centrum, ul. Łucka 15 lok. 1001, 00-842 Warszawa, Piętro X. Założycielem Kancelarii Adwokackiej GLASS-BRUDZIŃSKI Adwokaci i Radcy Prawni z Warszawy jest adwokat Artur Glass-Brudziński, który czynnie wykonuje zawód adwokata w ramach przynależności do Warszawskiej Izby Adwokackiej.

Eksperci prawa z Warszawy

Kompleksowa pomoc prawna Glass-Brudziński Warszawa

Dla adwokatów oraz radców prawnych naszej Kancelarii z Warszawy nie ma trudnych spraw, są tylko nowe wyzwania, na które z pewnością znajdziemy optymalne rozwiązanie. Wiele prowadzonych spraw rozstrzygamy prostymi i najbardziej skutecznymi rozwiązaniami już na etapie przedsądowym.