Ile kosztuje adwokat w Warszawie?

Ile kosztuje adwokat w Warszawie? Pomoc adwokata może się okazać niezbędna w wielu sytuacjach życiowych. Odszkodowanie na skutek wypadku przy...

Strona główna » Poradniki prawne » Ile kosztuje adwokat w Warszawie?
Glass Brudziński - Kancelaria Adwokacka i Radców Prawnych Warszawa - Emblemat

Adwokacie i Radcy Prawni

Jeśli masz pytania, skontaktuj się z Glass – Brudziński – Adwokaci i Radcy Prawni Warszawa.

Ile kosztuje adwokat w Warszawie?

Pomoc adwokata może się okazać niezbędna w wielu sytuacjach życiowych. Odszkodowanie na skutek wypadku przy pracy, odpowiedzialność za długi spadkowe, postępowanie rozwodowe, doradztwo w zakresie podatków – to tylko niektóre z czynności, których prawidłowe wykonanie wymaga odpowiedniej wiedzy.

Potencjalna decyzja o samodzielnym reprezentowaniu własnych interesów w postępowaniach administracyjnych lub sądowych może się wiązać z poważnymi konsekwencjami. Pomoc prawna jest więc niezbędna, ale wiąże się z pewnymi wydatkami. W tym artykule podpowiemy, od czego zależy cennik usług adwokackich w stolicy Polski – Warszawa.


Spis treści

 1. Ile kosztuje adwokat w Warszawie?
 2. Adwokat Warszawa cena – od czego zależy koszt?
 3. Adwokat Warszawa cena – jak poznać kompetentnego prawnika?
 4. Adwokat Warszawa – cena porady prawnej?
 5. Adwokat Warszawa – cennik spraw rodzinnych.
 6. Adwokat Warszawa – cennik a różne systemy rozliczeń.
 7. Prawnik Warszawa cennik – wynagrodzenie ryczałtowe.
 8. Prawnik Warszawa cennik – wynagrodzenie godzinowe.
 9. Prawnik Warszawa cennik – wynagrodzenie abonamentowe.
 10. Prawnik Warszawa cena – wynagrodzenie success fee.
 11. Prawnik Warszawa cena – gdzie znaleźć rzetelnego adwokata?

Adwokat warszawa cena – od czego zależy koszt?

Cena adwokata w Warszawie jest zależna od bardzo wielu czynników. Należą do nich między innymi:

 • Dziedzina – odmiennie kształtują się stawki w sprawach spadkowych, inwestycjach budowlanych i restrukturyzacji, a inaczej w sprawach karnych.
 • Stopień skomplikowania sprawy – czasami udzielenie porady jest stosunkowo łatwe i nie wymaga poświęcenia dużej ilości czasu. Zdarzają się jednak przypadki przeciągające się w czasie na kilka lat i wymagające podejmowania różnorodnych czynności.
 • Doświadczenia – im bogatsze portfolio zakończonych spraw ma dany adwokat, tym i jego ceny będą wyższe. Warto jednak pamiętać, że doświadczony prawnik potrzebuje mniej czasu na realizację zadania, przez co realne koszty wcale nie muszą być wyższe niż u osoby bez praktyki.
 • Wartość umowy – adwokat wycenia także swoje ryzyko i odpowiedzialność. Próba odzyskania wielomilionowej zapłaty za realizację kontraktu będzie wyżej wyceniona niż analogiczna usługa dla umowy na kilkanaście tysięcy złotych.
 • Termin – tu działa to podobnie jak w każdym innym biznesie. Im krótszy termin realizacji, tym i cena będzie wyższa. Najdroższe są usługi robione na przysłowiową ‘ostatnią chwilę’.

Adwokat warszawa cena – jak poznać kompetentnego prawnika?

Jednym z głównych czynników warunkujących cenę adwokata w Warszawie są jego kompetencje. W tym kontekście warto zadać sobie pytanie, jakie cechy powinien posiadać dobry prawnik. Z pewnością należą do nich:

 • Bazowanie na konkretach – dobry adwokat w Warszawie (cena) jest osobą, która ma pomóc rozwiązywać zawiłe problemy. Jeśli nasz mecenas co chwilę zmienia pomysły lub nie jest pewny obranej ścieżki, prawdopodobnie stracimy tylko z nim czas i pieniądze.
 • Elastyczność – cena adwokata w Warszawie jest także uzależniona od jego dostępności. Dobry prawnik jest skłonny do uczestnictwa w ważnych naradach i spotkaniach biznesowych, gdzie może na bieżąco reagować na potencjalne problemy i ich konsekwencje.
 • Terminowość – osoba, która zapomina o obowiązkach i nie dotrzymuje terminu, może swoim postepowaniem przysporzyć wielu problemów klientowi.
 • Zrozumienie branży – regulacje prawne są bardzo szerokie i dotykają wielu dziedzin życia. Nie ma na świecie specjalisty od wszystkiego, dlatego warto wybierać ekspertów w danym temacie. Dobry adwokat w Warszawie (cena) powinien mieć wiedzę na temat funkcjonowania danego rynku. Dzięki temu nie blokuje pomysłów biznesowych ani rozwoju tematu, tylko pozwala mu iść wytyczoną drogą.
 • Właściwy język – praktycznie każdy adwokat zna i potrafi używać żargonu prawniczego. Ten jednak bywa niezrozumiały dla przeciętnego Polaka. Specjalista jest w stanie przełożyć trudne zdania zaczerpnięte z ustaw i dokumentów wykonawczych na jasny i klarowny język odbiorcy.
 • Możliwości niezwłocznej konsultacji – jest to szczególnie istotna kwestia w branżach działających dynamicznie, na przykład biznesie. Podejmowanie decyzji zapada często bardzo szybko, więc aby ograniczyć ryzyko, należy konsultować je z adwokatem na bieżąco.

Dobry adwokat w Warszawie (cena) to zatem nie tylko ekspert prawny, ale także doradca, strażnik zasad, kreator pomysłów i reprezentant interesów. Właśnie takie osoby skupia Kancelaria GLASS-BRUDZIŃSKI Adwokaci i Radcy Prawni.

Adwokat warszawa – cena porady prawnej

Podstawowym elementem cennika kancelarii prawnej jest koszt porady prawnej na dany temat. Zazwyczaj wartość takiej usługi waha się w przedziale 400-700 złotych za godzinę pracy. Biorąc pod uwagę potencjalne konsekwencje podjęcia błędnej decyzji czy interpretacji, ta kwota nie wydaje się wygórowana. Warto też pamiętać, że dobry prawnik jest w stanie bardzo szybko znaleźć odpowiednie rozwiązanie, co pozwala nam zaoszczędzić stracony czas i nerwy.

Adwokat Warszawa – cennik spraw rodzinnych

Zakres czynności i usług świadczonych w ramach obsługi spraw rodzinnych jest bardzo szeroki. To nie tylko rozwody i separacje, ale także ograniczenie władzy rodzicielskiej, podział majątku, świadczenia alimentacyjne, ubezwłasnowolnienie, skierowanie osoby uzależnionej na leczenie i wiele innych. Każde zagadnienie ma swoją specyfikę, a procesy potrafią toczyć się latami. Ile zatem wynosi cena adwokata w Warszawie specjalizującego się w prawie rodzinnym? Zawsze jest ona dostosowana indywidualnie do danej sprawy: jej specyfiki, skomplikowania i nastawienia stron.

Adwokat Warszawa – cennik a różne systemy rozliczeń

W związku z dużą różnorodnością prowadzonych spraw duże kancelarie prawnicze stosują szeroki zakres możliwych systemów rozliczeń. Należą do nich wynagrodzenia godzinowe, ryczałtowe, abonament czy tak zwane success fee.

Prawnik Warszawa cennik – wynagrodzenie ryczałtowe

Jest to najczęściej spotykana praktyka w przypadku spraw typowych i powtarzalnych. Zawierana z adwokatem umowa określa z góry zakres czynności i odpowiedzialności obu stron oraz informuje, jakie wynagrodzenie będzie płatne za doprowadzenie czynności prawnych do końca. Wysokość wynagrodzenia jest tu niezależna od czasu trwania danego zlecenia. 

Prawnik Warszawa cennik – wynagrodzenie godzinowe

Wynagrodzenie godzinowe jest ciekawym rozwiązaniem, ale tylko jeśli podejmujemy współpracę z rzetelną kancelarią. Wielu prawników nadal podejmuje błędne decyzje, nie umie znaleźć optymalnych rozwiązań, co kończy się stratą czasu i środków po stronie klienta. Takie osoby często trafiają do doradców Kancelarii GLASS-BRUDZIŃSKI Adwokaci i Radcy Prawni, gdzie w ciągu zaledwie jednej godziny znajdują odpowiedzi na wszystkie nurtujące ich pytania.

Prawnik Warszawa cennik – wynagrodzenie abonamentowe

Ten system rozliczeń dedykowany jest przede wszystkim dla klientów biznesowych. Polega on na zapłacie stałej kwoty wynagrodzenia za ustaloną liczbę godzin pracy Kancelarii Adwokackiej w danym miesiącu.

Prawnik Warszawa cena – wynagrodzenie success fee.

W tym modelu wynagrodzenie składa się z dwóch czynników. Pierwszym jest kwota bazowa za podjęcie czynności prawnych. Jest ona celowo zaniżona w stosunku do klasycznego cennika. Dodatkowe honorarium przysługuje kancelarii w sytuacji pomyślnego zakończenia sprawy. Jego wysokość jest często uzależniona od sumy korzyści finansowych osiągniętych przez klienta.

Prawnik Warszawa cena – gdzie znaleźć rzetelnego adwokata?

Kancelaria GLASS-BRUDZIŃSKI Adwokaci i Radcy Prawni oferuje pomoc w bardzo wielu dziedzinach. Do tej pory skutecznie zakończyła setki spraw w ramach prawa rodzinnego, spadkowego, karnego czy cywilnego. Obsługuje klientów indywidualnych i biznesowych. Cennik usług jest zawsze dostosowany do danej sprawy i nie przekracza wynagrodzenia pobieranego przez innych doświadczonych prawników w stolicy Polski. Jeśli szukacie Państwo rozwiązania swoich problemów prawnych, zapraszamy do współpracy z nami.

Adwokaci i Radcy Prawni - Warszawa

Kancelaria Adwokacka Glass-Brudziński

Jeśli szukasz skutecznego i dobrego adwokata lub radcy prawnego na terenie Warszawy, który skutecznie poprowadzi Twoją sprawę - skontaktuj się z nami. Tworzymy zespół doświadczonych i skutecznych adwokatów z Warszawy (Centrum – Śródmieście), którzy profesjonalnie zajmą się Twoimi sprawami i zabezpieczą Twoje interesy.

Kancelaria Adwokacka Warszawa

Adwokaci i Radcy Prawni Glass-Brudziński Warszawa

Zainteresował Państwa ten artykuł prawny? A może szukają Państwo innych tematów, bądź doprecyzowania poruszonych zagadnień prawnych? Prosimy o wysłanie stosownych informacji w poniższym formularzu. Nasz zespół doświadczonych prawników, adwokatów oraz radców prawnych z Warszawy mających szeroką wiedzę z różnych dziedzin prawa zapoznają się z wysłaną prośbą i dołożą wszelkich starań by udzielić stosownych informacji. 

12 + 1 =

Adwokat Warszawa • Kancelaria Prawna

Kancelaria Adwokacka Warszawa

Adwokaci i Radcy Prawni Glass-Brudziński Warszawa

Nasz zespół tworzą doświadczeni adwokaci, radcy prawni, prawnicy oraz asystenci z centrum Warszawy.
Poznajmy się bliżej, obsługujemy zarówno klientów korporacyjnych, jak i indywidualnych.

Adwokaci z Warszawy (Centrum)

Doradztwo i pomoc prawna Glass-Brudziński Warszawa

Siedziba naszej Kancelarii Adwokackiej i Radców prawnych mieści się w Warszawie, a dokładnie w samym jej centrum, ul. Łucka 15 lok. 1001, 00-842 Warszawa, Piętro X. Założycielem Kancelarii Adwokackiej GLASS-BRUDZIŃSKI Adwokaci i Radcy Prawni z Warszawy jest adwokat Artur Glass-Brudziński, który czynnie wykonuje zawód adwokata w ramach przynależności do Warszawskiej Izby Adwokackiej.

Eksperci prawa z Warszawy

Kompleksowa pomoc prawna Glass-Brudziński Warszawa

Dla adwokatów oraz radców prawnych naszej Kancelarii z Warszawy nie ma trudnych spraw, są tylko nowe wyzwania, na które z pewnością znajdziemy optymalne rozwiązanie. Wiele prowadzonych spraw rozstrzygamy prostymi i najbardziej skutecznymi rozwiązaniami już na etapie przedsądowym.