2 tysiące zarzutów za rozpowszechnianie utworów w sieciach P2P

Rodzeństwo z Chorzowa usłyszało blisko 2 tysiące zarzutów dotyczących bezprawnego rozpowszechniania utworów muzycznych w sieciach peer-to-peer, tj. przestępstwa z art. 116...
Strona główna » Aktualności » 2 tysiące zarzutów za rozpowszechnianie utworów w sieciach P2P
Glass Brudziński - Kancelaria Adwokacka i Radców Prawnych Warszawa - Emblemat

Adwokaci i Radcy Prawni

Jeśli masz pytania, skontaktuj się z Glass – Brudziński – Adwokaci i Radcy Prawni Warszawa.

Rodzeństwo z Chorzowa usłyszało blisko 2 tysiące zarzutów dotyczących bezprawnego rozpowszechniania utworów muzycznych w sieciach peer-to-peer, tj. przestępstwa z art. 116 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych – informuje portal tvn24.pl. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności. Rodzeństwo mogło korzystać z programów typu torrent.

Jak wskazała asp. Justyna Dziedzic z policji w Chorzowie „Pobierając pliki tą metodą dochodzi do jednoczesnego dzielenia się nimi z innymi użytkownikami – nawet bez wiedzy osoby pobierającej. Taki proceder jest niezgodny z prawem i w przypadku ujawnienia, wywołuje reakcję przedstawicieli instytucji zajmujących się zbiorową ochroną praw autorskich”.

Portal informuje, iż straty oszacowano na 22 tysiące złotych. Jak tłumaczy asp. Justyna Dziedzic „25-latka i jej 23-letni brat czekają teraz na wezwanie do sądu. Sprawcom grozi do 5 lat więzienia i wysoka grzywna”. Warto dodać, że w takich przypadkach sąd może orzec obowiązek naprawienia szkody.

Źródło: tvn24.pl

Link do artykułu:

http://www.tvn24.pl/katowice,51/2-tysiace-zarzutow-za-nielegalne-rozpowszechnianie-muzyki,511721.html

Adwokaci i Radcy Prawni - Warszawa

Kancelaria Adwokacka Glass-Brudziński

Jeśli szukasz skutecznego i dobrego adwokata lub radcy prawnego na terenie Warszawy, który skutecznie poprowadzi Twoją sprawę - skontaktuj się z nami. Tworzymy zespół doświadczonych i skutecznych adwokatów z Warszawy (Centrum – Śródmieście), którzy profesjonalnie zajmą się Twoimi sprawami i zabezpieczą Twoje interesy.

Kancelaria Adwokacka Warszawa

Adwokaci i Radcy Prawni Glass-Brudziński Warszawa

Zainteresował Państwa ten artykuł prawny? A może szukają Państwo innych tematów, bądź doprecyzowania poruszonych zagadnień prawnych? Prosimy o wysłanie stosownych informacji w poniższym formularzu. Nasz zespół doświadczonych prawników, adwokatów oraz radców prawnych z Warszawy mających szeroką wiedzę z różnych dziedzin prawa zapoznają się z wysłaną prośbą i dołożą wszelkich starań by udzielić stosownych informacji. 

15 + 1 =

Adwokat Warszawa • Kancelaria Prawna

Kancelaria Adwokacka Warszawa

Adwokaci i Radcy Prawni Glass-Brudziński Warszawa

Nasz zespół tworzą doświadczeni adwokaci, radcy prawni, prawnicy oraz asystenci z centrum Warszawy.
Poznajmy się bliżej, obsługujemy zarówno klientów korporacyjnych, jak i indywidualnych.

Adwokaci z Warszawy (Centrum)

Doradztwo i pomoc prawna Glass-Brudziński Warszawa

Siedziba naszej Kancelarii Adwokackiej i Radców prawnych mieści się w Warszawie, a dokładnie w samym jej centrum, ul. Łucka 15 lok. 1001, 00-842 Warszawa, Piętro X. Założycielem Kancelarii Adwokackiej GLASS-BRUDZIŃSKI Adwokaci i Radcy Prawni z Warszawy jest adwokat Artur Glass-Brudziński, który czynnie wykonuje zawód adwokata w ramach przynależności do Warszawskiej Izby Adwokackiej.

Eksperci prawa z Warszawy

Kompleksowa pomoc prawna Glass-Brudziński Warszawa

Dla adwokatów oraz radców prawnych naszej Kancelarii z Warszawy nie ma trudnych spraw, są tylko nowe wyzwania, na które z pewnością znajdziemy optymalne rozwiązanie. Wiele prowadzonych spraw rozstrzygamy prostymi i najbardziej skutecznymi rozwiązaniami już na etapie przedsądowym.