Co grozi za bezprawne rozpowszechnianie „IDY” Pawlikowskiego?

Wirtualna Polska opublikowała artykuł, w którym odnosi się do działań podjętych przez Kancelarię Glass-Brudziński Adwokaci i Radcy Prawni w zakresie...
Strona główna » Poradniki prawne » Co grozi za bezprawne rozpowszechnianie „IDY” Pawlikowskiego?
Glass Brudziński - Kancelaria Adwokacka i Radców Prawnych Warszawa - Emblemat

Adwokaci i Radcy Prawni

Jeśli masz pytania, skontaktuj się z Glass – Brudziński – Adwokaci i Radcy Prawni Warszawa.

Wirtualna Polska opublikowała artykuł, w którym odnosi się do działań podjętych przez Kancelarię Glass-Brudziński Adwokaci i Radcy Prawni w zakresie filmów „Drogówka”, „Obława” czy też „Wałęsa. Człowiek z nadziei”. Warto przypomnieć – zwłaszcza po uzyskaniu przez polski film „Ida” Oscara, iż bezprawne rozpowszechnianie utworów w sieciach peer-to-peer jest przestępstwem zgodnie z art. 116 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, za które grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Przed lekturą artykułu warto podkreślić, iż zawiera on błąd. Wezwania trafiały nie do osób, które filmy pobierały, ale do tych, które filmy udostępniały.

Jak wskazuje autor artykułu: „Ci, jak wyjaśnia również Romaniuk, muszą się liczyć z wezwaniem na komisariat policji w celu złożenia wyjaśnień. W skrajnym wypadku może im grozić nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Takie działania są możliwe wyłącznie w przypadku korzystających z sieci wymiany plików typu P2P (aktualnie najpopularniejszą z nich jest torrent). Ich działanie zakłada udostępnianie materiału podczas ściągania go z sieci – każdy pobierający staje się więc automatycznie nielegalnym dystrybutorem. To na tej podstawie można ścigać piratów – ścigania za samo pobierane plików raczej się w naszym kraju nie praktykuje.”

Pełna treść artykułu: http://tech.wp.pl/kat,1009785,title,Co-moze-ci-grozic-za-sciagniecie-Idy-z-sieci,wid,17287633,wiadomosc.html?ticaid=11467d&_ticrsn=3

Adwokaci i Radcy Prawni - Warszawa

Kancelaria Adwokacka Glass-Brudziński

Jeśli szukasz skutecznego i dobrego adwokata lub radcy prawnego na terenie Warszawy, który skutecznie poprowadzi Twoją sprawę - skontaktuj się z nami. Tworzymy zespół doświadczonych i skutecznych adwokatów z Warszawy (Centrum – Śródmieście), którzy profesjonalnie zajmą się Twoimi sprawami i zabezpieczą Twoje interesy.

Kancelaria Adwokacka Warszawa

Adwokaci i Radcy Prawni Glass-Brudziński Warszawa

Zainteresował Państwa ten artykuł prawny? A może szukają Państwo innych tematów, bądź doprecyzowania poruszonych zagadnień prawnych? Prosimy o wysłanie stosownych informacji w poniższym formularzu. Nasz zespół doświadczonych prawników, adwokatów oraz radców prawnych z Warszawy mających szeroką wiedzę z różnych dziedzin prawa zapoznają się z wysłaną prośbą i dołożą wszelkich starań by udzielić stosownych informacji. 

9 + 8 =

Adwokat Warszawa • Kancelaria Prawna

Kancelaria Adwokacka Warszawa

Adwokaci i Radcy Prawni Glass-Brudziński Warszawa

Nasz zespół tworzą doświadczeni adwokaci, radcy prawni, prawnicy oraz asystenci z centrum Warszawy.
Poznajmy się bliżej, obsługujemy zarówno klientów korporacyjnych, jak i indywidualnych.

Adwokaci z Warszawy (Centrum)

Doradztwo i pomoc prawna Glass-Brudziński Warszawa

Siedziba naszej Kancelarii Adwokackiej i Radców prawnych mieści się w Warszawie, a dokładnie w samym jej centrum, ul. Łucka 15 lok. 1001, 00-842 Warszawa, Piętro X. Założycielem Kancelarii Adwokackiej GLASS-BRUDZIŃSKI Adwokaci i Radcy Prawni z Warszawy jest adwokat Artur Glass-Brudziński, który czynnie wykonuje zawód adwokata w ramach przynależności do Warszawskiej Izby Adwokackiej.

Eksperci prawa z Warszawy

Kompleksowa pomoc prawna Glass-Brudziński Warszawa

Dla adwokatów oraz radców prawnych naszej Kancelarii z Warszawy nie ma trudnych spraw, są tylko nowe wyzwania, na które z pewnością znajdziemy optymalne rozwiązanie. Wiele prowadzonych spraw rozstrzygamy prostymi i najbardziej skutecznymi rozwiązaniami już na etapie przedsądowym.